Przesuwa na górę strony

Uhonorowano partnerów Świeckiej Karty Seniora

Świecka Karta Seniora

- Biorąc pod uwagę nieustanny wzrost cen, Świecka Karta Seniora, która pozwala zaoszczędzić, będzie coraz bardziej zyskiwała na wartości - podkreślał podczas środowej uroczystości Krzysztof Kułakowski, burmistrz Świecia.

Zaproszenie na środową uroczystość w OKSiR było swego rodzaju wyrazem podziękowania dla wszystkich tych, którzy przyczyniają się do sukcesu Świeckiej Karty Seniora.

Obecnie z tej formy wsparcia korzysta już ponad 4,2 tys. mieszkańców gminy Świecie, spośród których 313 otrzymało kartę w tym roku. Uprawnia ona do różnego rodzaju zniżek w wybranych punktach handlowych, gastronomicznych i usługowych.

Jak przekonywał burmistrz Krzysztof Kułakowski, w trudnych czasach, jakie niewątpliwie nas czekają, ta idea może jeszcze bardziej zyskiwać na znaczeniu. Karta pozwala zaoszczędzić niewielkie kwoty, które w skali roku mogą się złożyć na całkiem pokaźną sumę.

Pierwszą część wieczoru wypełniły, doskonale znane widowni, piosenki zespołu Bajm w wykonaniu grupy coverowej Biała Armia. Po godzinnym występie na scenie sali widowiskowej OKSiR-u pojawił się burmistrz, aby podziękować wszystkim partnerom Świeckiej Karty Seniora. Pięcioro z nich, najbardziej zaangażowanych w projekt na przełomie w 2021 i 2022 r., dodatkowo uhonorowano pamiątkowymi tabliczkami.

Otrzymali je:

  • Mirosława Czubek (restauracja Stylowa)
  • Teresa Sarnecka (salon fotograficzny)
  • Klaudia Skonieczna (Optyk Świecki)
  • Wiesława Jethon (sklep zoologiczny)
  • Jagienka Muttke (dekoracje balonowe HeLove)

Po tej krótkiej części oficjalnej, Wiktoria Nowakowska z OKSiR-u zaprosiła do wysłuchania drugiej części koncertu. Tym razem ten sam sekstet, już jako Roxanne – Roxette Tribute Band, zaprezentował największe przeboje szwedzkiego duetu Roxette.

Autor: red. admin