Przesuwa na górę strony

To było wielkie muzyczne wydarzenie, jak na jubileusz przystało

Za nami 40. edycja Festiwalu Orkiestr Dętych w Świeciu. Impreza miała dwie odsłony: nowoczesną i tradycyjną. Obie zgromadziły liczną widownię.

Pierwszy dzień Festiwalu Orkiestr Dętych w Świeciu rozpoczął się paradnym przemarszem orkiestr ulicami Świecia. Tego wieczoru wszystkie drogi prowadziły na Duży Rynek. To tam burmistrz Świecia Krzysztof Kułakowski przekazał kapelmistrzowi orkiestry ze Swarzędza symboliczny klucz do bram miasta.

Chwilę potem rozpoczęło się wieczorne muzyczno-świetlne widowisko. Jedną z jego gwiazd był zaproszony Gromee, twórca muzyki elektronicznej, który połączył swoje bity z brzemieniem Stowarzyszenia Orkiestra Dęta Świecie. Wokalnie na scenie królowała Sara Chmiel.

Całości dopełniały laserowy pokaz i wyjątkowy układ choreograficzny, w którym można było podziwiać świeckie mażoretki i podopiecznych Natalii Głowali, instruktorki tańca w Centrum Kultury Świecie.  

Drugi dzień świeckiego festiwalu rozpoczął się o godz. 14.00 konkursem na najlepszą prezentację. Orkiestry popisywały się swoimi umiejętnościami na stadionie Wdy. O godz. 19.30 ruszyła parada ulicami: Wyszyńskiego, Żwirki i Wigury, Gałczyńskiego i Słowackiego.

Wszyscy zmierzali do amfiteatru gdzie zaplanowano, tak lubiane, nocne show. Tegoroczną atrakcją, która wywołała spory zachwyt, był teatr ognia. Sponsorem strategicznym 40. edycji Festiwalu Orkiestr Dętych jest firma Bart. Wydarzenie organizują Centrum Kultury w Świeciu oraz Gmina Świecie. Partnerami są City Parking Group, Stowarzyszenie Orkiestra Dęta Świecie oraz Zakład Usług Komunalnych.

Autor: red. admin