Przesuwa na górę strony

To ważne, czym oddychamy. Rozstrzygnięcie gminnego konkursu plastycznego

Konkurs plastyczny

Ponad 200 prac wpłynęło na ogłoszony przez Urząd Miejski w Świeciu konkurs "Smogu nie akceptuję, atmosferą się przejmuję". W czwartek wręczono nagrody autorom najlepszych rysunków i malunków.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w czwartek w sali widowiskowej OKSiR w Świeciu.

W kategorii “A” (dzieci przedszkolne) trzy pierwsze miejsca przyznano: Anastazji Wyżlic, Wojciechowi Pilińskiemu i Lilianie Tokasz.

Wyróżnienia otrzymali: Maja Golińska, Stanisław Głodek, Nadia Pazdro, Anna Trepczyńska, Kornelia Świderska, Miłosz Dziuda i Alicja Pawlikowska.

W kategorii “B” (młodsze klasy szkoły podstawowej) nagrody za pierwsze trzy miejsca odebrali: Marianna Jędrzejewska, Lilianna Łyczka i Hanna Piotrowska.

Wyróżnienia otrzymali: Oliwia Daszkowska, Kaja Silarska, Jakub Michałowski, Alicja Orkiszewska, Vanessa Konieczna, Julia Pyrka i Lena Łyczka.

W najstarszej grupie wiekowej, uczniów klas IV-VIII, jurorzy najwyżej ocenili talent i pracowitość: Jakuba Lubaka, Nicoli Łukaszewicz i  Mariki Hendrych.

Wyróżnienia otrzymali: Julia Bugalska, Agata Hajec, Emilia Niedźwiedź, Matylda Brzezicka, Alicja Matuszewska, Amelia Meirowska i Borys Grabowski.

Głównym organizatorem konkursu był Wydział Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Świeciu.

Nagrody dla wszystkich uczestników, oprócz gminy, ufundowali także Mondi Świecie S.A i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska.

Dodatkową atrakcją, przygotowaną z myślą o dzieciach, było przedstawienie “Dusza lasu”. Spektakl  w wykonaniu Krakowskiego Biura Promocji Kultury mówił dziecięcym językiem o tak ważnych sprawach, jak segregacja odpadów czy zanieczyszczenie wód. 

Autor: red. admin