Przesuwa na górę strony

Trasa rowerowa w Przechowie uznana za inwestycję roku

Burmistrz z wyróżnieniem

Krajowa Izba Gospodarki Nieruchomościami w konkursie Inwestycja Roku 2020 przyznała pierwsze miejsce gminie Świecie za trasę rowerową w Przechowie. Nagrodę przyznano w kategorii obiekty sportu, rekreacji i wypoczynku oraz tereny zielone.

Projekt był zgłoszony do budżetu obywatelskiego, ale zyskał zbyt mało głosów, aby mógł zostać zrealizowany z tych środków. Uznaliśmy jednak, że to na tyle ciekawa inicjatywa, że wyłożyliśmy pieniądze spoza puli przyznanej na budżet obywatelski – wyjaśnia Krzysztof Kułakowski, burmistrz Świecia.

Nie bez znaczenia była tu postawa samych miłośników tej dyscypliny sportu: Marcina Suchomskiego, Miłosza Grajewskiego, Jacka Olecha i Wiktora Gajdy, którzy mocno zaangażowali się, by ich marzenie – i wielu innych miłośników dwóch kółek – w końcu się spełniło.

Tor oddano ją do użytku w październiku 2020 r. Składa się z dwóch tras o różnej długi i stopniu trudności. Łatwiejsza, zielona ma 955 m, trudniejsza, czerwona 230 m. Na każdej z nich jadący spotykają różnego rodzaju przeszkody terenowe. Kosztował 297 tys. zł.

Autor: red. admin