Przesuwa na górę strony

Robota wre. Trwa budowa ostatniego odcinka ulicy Armii Krajowej

Budowa ulicy Armii Krajowej

W szybkim tempie posuwają się prace związane z budową przedłużenia ul. Armii Krajowej. Przedłużenie ul. Armii Krajowej połączy ul. Ciepłą z nowym, największym w mieście, rondem na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Wodnej.

Pierwsze prace, związane z oczyszczaniem terenu, rozpoczęły się pod koniec lutego. W tej chwili fachowcy zajmują się instalacjami ciepłowniczą, elektryczną i kanalizacyjną.

Spoglądając na wyraźnie już zarysowany ostatni odcinek ul. Armii Krajowej mogłoby się wydawać, że już za moment będzie gotowy. Faktycznie, roboty szybko posuwają się na przód, ale zanim drogowcy wyleją asfalt, minie jeszcze przynajmniej miesiąc.

Asfaltowa nawierzchnia będzie miała 7 m szerokości – mówi Ryszard Sadowski, kierownik Wydziału Inwestycyjnego Urzędu Miejskiego w Świeciu.

Wciąż realizowane są zadania związane z infrastrukturą. Jedną z bardziej kłopotliwych stanowił demontaż naziemnego ciepłociągu, który zostanie schowany pod ziemię. Prace mogły ruszyć dopiero w momencie pełnego zakończenia okresu grzewczego.

Równocześnie trwają już ostatnie roboty związane z systemem odprowadzającym wodę deszczową. Natomiast elektrycy przygotowują wyjścia do montażu słupów oświetlenia ulicznego.

Na 375-metrowym odcinku stanie 10 lamp ledowych. Przy ul. Armii Krajowej, podobnie jak przy innych tego typu inwestycjach prowadzonych w mieście, powstanie kanał technologiczny, w którym będą przebiegać przewody.

Część chodnika oraz sama ulica jest już częściowo utwardzona kruszywem. Masa bitumiczna zostanie ułożona prawdopodobnie na przełomie czerwca i lipca.              

Inwestycję realizuje Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Kozłowa, które wygrało przetarg za 2 mln 617 tys. zł. Prace potrwają do końca sierpnia.

Autor: red. admin