Przesuwa na górę strony

Nagrody burmistrza za działalność kulturalną

Nagrody burmistrza

Burmistrz Świecia Krzysztof Kułakowski wręczył w poniedziałek nagrody za działalność kulturalną w 2021 r. Uroczystość odbyła się w OKSiR.

Uroczystość rozpoczęła się od wręczenia bukietu kwiatów Monice Tom, dyrektor Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji. W ten symboliczny sposób burmistrz Krzysztof Kułakowski podziękował wszystkim pracownikom ośrodka z okazji przypadającego 29 maja Dnia Działacza Kultury.

Burmistrz podkreślał, jak ważną rolę w życiu każdego miasta spełniają ludzie, którzy tworzą kulturę. Dlatego co roku nagradza mieszkańców, którzy rozwijając swój talent jednocześnie promują miasto na festiwalach i konkursach.

Burmistrz chwalił też OKSiR za szeroką ofertę, atrakcyjną dla osób o różnych gustach.

Poniżej lista nagrodzonych.

NAGRODA  ZA CAŁOKSZTAŁT DZIAŁALNOŚCI
Adam Pawłowski
Instruktor zajęć z zakresu realizacji dźwięku i światła oraz opiekun Studia nagrań OKSiR w Świeciu. Akustyk, realizator dźwięku (studyjny, koncertowy), koordynator pracowni muzycznej, lektor, konferansjer, technik sceniczny. Reprezentant Polskiego Stowarzyszenia Realizatorów Dźwięku (sekcja PRO).Współpracuje z Akademią Realizacji Dźwięku i pismem branżowym „Estrada i Studio”. Producent wydawnictw audiowizualnych (CD,DVD). Od wielu lat związany ze środowiskiem kulturalnym w naszym mieście. Pomysłodawca i koordynator wielu wydarzeń edukacyjnych i kulturalnych.

Łukasz Lewandowski
Od 15 lat jest pracownikiem Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu.Prowadzi zajęcia grafiki warsztatowej dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W ramach Otwartej Strefy Twórczej w Grucznie prowadzi pracownie grafiki tradycyjnej i rysunku.  Jego wychowankowie, to laureaci licznych ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursów. Tj. Międzynarodowe Biennale Grafiki w Toruniu (łącznie 16 nagród i 19 wyróżnień podczas wszystkich edycji). Pracownia „Otwarta Strefa Twórcza” w 2016 roku otrzymała nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko- Pomorskiego za profesjonalizm i wysoki poziom artystyczny prac powstających w OST Gruczno. Wychowankowie pracowni to laureaci Nagród i Stypendiów Kulturalnych polskich, ogólnopolskich i międzynarodowych.
Pan Łukasz jest bardzo zaangażowany w rozwój edukacji kulturalnej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Koordynator Galerii wystawienniczej przy Otwartej Strefie Twórczej w Grucznie. Koordynator plenerów malarskich oraz działań edukacyjnych w ramach programu WINDA. Jest promotorem życia kulturalnego w naszej gminie. Z wielką pasją i zaangażowaniem realizuje zadania przyczyniające się do upowszechniania kultury i edukacji z dziedziny sztuk plastycznych.

NAGRODA ZESPOŁOWA
Grupa teatralna „DorDan”
Teatralna interpretacja baśni Hansa Christiana Andersena „Dziewczynka z zapałkami” – to wielkie osiągnięcie uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Świeciu, tworzących grupę teatralną „DorDan”. Nagranie kostiumowego przedstawienia zostało umieszczone na kanale społecznościowym YouTube oraz na żywo dla uczestników ŚDŚ w Świeciu. 

NAGRODA INDYWIDUALNA
Adrianna Olędzka
Wieloletni instruktor wokalny w SOK STOKROTKA, inicjator wielu imprez kulturalnych, animator zajęciowy. Swoją pracę wykonuję z pasja i zaangażowaniem. W 2021 roku jej wychowankowie zdobyli łącznie 42 nagrody w konkursach i festiwalach o randze regionalnej, ogólnopolskiej i międzynarodowej. Przygotowuje młodzież do udziału w programach telewizyjnych: „Szansa na sukces” i „The Voice of Kids” promując tym samym nasze miasto i gminę.

Jerzy Dończyk
Od kilkudziesięciu lat zajmuje się modelarstwem kartonowym, a od ponad 15 lat dzieli się swą pasją z innymi. Z sukcesami bierze udział w krajowych oraz zagranicznych konkursach. Jest znany na arenie krajowej oraz międzynarodowej modelarstwa kartonowego. Czynnie uczestniczy w wielu inicjatywach społecznych i kulturalnych.
W 2021 roku za model motocykla Ural zdobył wyróżnienie (Czarna Białostocka) oraz puchar za zajęcie II miejsca (Ścinawka Średnia).

Lena Ostrowska
Cechuje się dużą pracowitością  i oddaniem w pracy nad swoim rozwojem wokalnym. Zawsze bardzo chętna i gotowa do współpracy. Bierze czynny udział w imprezach oraz projektach kulturalnych w tym koncertach charytatywnych. Z chęcią uczestniczy w festiwalach i konkursach proponowanych przez instruktora prowadzącego, zdobywając nagrody o randze międzynarodowej, ogólnopolskiej i wojewódzkiej.
 W 2021 r. zdobyła II miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Świątecznej i Zimowej w Warszawie. Finalistka Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej – Gdynia OPEN 2021 oraz Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Rozrywkowej YOUR SONG – Warszawa.

Emilia Pilińska
Jest osobą bardzo ambitną, pracowitą i skrupulatną. Wytrwale dąży do celu. Bierze udział w różnych projektach i przedsięwzięciach kulturalnych, w tym charytatywnych. Miniony rok zaowocował nagrodami w konkursach  i festiwalach wokalnych. Stale dba o rozwój swojego talentu uczestnicząc co roku w zajęciach i warsztatach wokalnych. 
W 2021r. zdobyła II miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca „Muszelki Węgier”, SREBRNĄ NUTĘ w Ogólnopolskim Festiwalu LAUR 2021.

Aleksandra Michalska
Bardzo zdolna i pracowita młoda osoba. Z dużą pasja i zaangażowaniem uczestniczy w zajęciach, festiwalach i konkursach wokalnych. Ciągle doskonali swój warsztat wokalny co przynosi coraz lepsze wyniki i efekty w postaci nagród w festiwalach rangi międzynarodowej, ogólnopolskiej i wojewódzkiej.
W 2021 r. była laureatem II stopnia w Międzynarodowym projekcie festiwalowym „Kalejdoskop Talentów” w Polanica Zdrój oraz I miejsce w „Vokale 2021” – Ogólnopolskim Konkursie Piosenki.

Aleksandra Drewkowska
Pracowita i ambitna wokalistka z dużym potencjałem w dziedzinie wokalu. Bardzo chętna i zawsze gotowa do współpracy Uczestniczy w różnych projektach i imprezach na terenie naszego miasta i gminy, również w koncertach charytatywnych. Corocznie zdobywa nagrody w różnego rodzaju festiwalach i konkursach wokalnych rangi  regionalnej, ogólnopolskiej i wojewódzkiej.
W 2021r. zdobyła I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Piosenki „Młodzi Mistrzowie Sceny” oraz II miejsce w Wojewódzkim Festiwalu Piosenki „Wesoła Nutka”.

Nikodem Łagód
Aktywnie i z powodzeniem uczestniczy w konkursach plastycznych o charakterze szkolnym, międzyszkolnym, powiatowym i ogólnopolskim. Zdobywa dyplomy i wyróżnienia za czynny udział w projektach kulturalnych.

Autor: red. admin