Przesuwa na górę strony

W lipcu bawimy się na Summer Hot Disco

Wykonawcy Summer Hot Disco

Burmistrz Świecia zaprasza na Summer Hot Disco. Tegoroczna edycja będzie miała dwie odsłony - 9 i 30 lipca. Najpierw wystąpią artyści popowo-rockowi, a trzy tygodnie później wykonawcy muzyki disco polo i dance.

To impreza adresowana do szerokiego grona odbiorców. Przyświecała mi myśl, aby w naszym mieście stworzyć wydarzenie, na którym będą bawić się całe rodziny. To, obok festiwalu orkiestr czy Blues na Świecie, doskonałe uzupełnienie oferty rozrywkowej – podkreśla burmistrz Krzysztof Kułakowski, inicjator Summer Hot Disco, które po raz pierwszy odbyło się w 2019 r.

  • W sobotę 9 lipca od godz. 18.00 w świeckim afiteatrze usłyszymy i zobaczymy Vito Bambino, Martin Lange i Michała Szczygła.
  • Bilety w cenie 30 zł dostępne na kupbilecik.pl oraz w Punkcie Informacji OKSiR.

Vito Bambino, właściwie Mateusz Wojciech Dopieralski, to człowiek-orkiestra: piosenkarz, kompozytor, autor tekstów, aktor, producent muzyczny i wokalista zespołu Bitamina, z którym zyskał popularność dzięki utworowi „Dom”. Współpracował m.in. z takimi artystami, jak Dawid Podsiadło czy Daria Zawiałow. W 2020 r. wydał debiutancki solowy album “Poczekalnia”.

Michał Szczygieł zadebiutował w 2018 r. świetnie przyjętym singlem “Nic tu po mnie”, jednak największy rozgłos przyniósł mu wydany w 2020 r. utwór “Spontan”. Domeną Michała Szczygła jest nie tylko świetny głos, ale również dynamiczne, popowe produkcje z elementami muzyki urban. W czerwcu 2021 r. ukazał się jego debiutancki album “Tak jak chcę”.

Martin Lange to wbrew pozorom nie imię i nazwisko jednego artysty, ale nazwa duetu, który tworzą Michał Lange i Marcin Makowiec. W dorobku mają współpracę z Rosalie, Reni Jusis i Michałem Szpakiem. Po kilku latach pracy studyjnej nad muzyką innych artystów, prezentują własną, autorską popową odsłonę.

  • Trzy tygodnie później, w sobotę 30 lipca (początek o godz. 20.00) w amfiteatrze w Świeciu wystąpią dwa zespoły disco polo i dance: Piękni i Młodzi oraz Playboys.
  • Bilety w cenie 30 zł do nabycia na kupbilecik.pl oraz w Punkcie Informacji OKSiR.

Piękni i Młodzi, czyli Magdalena Narożna, Daniel Wilczewski i Daniel Biczak, w tym roku obchodzi 10-lecie istnienia. Ich przeboje, takie jak „Niewiara”, „Kocham się w tobie”, „Ona jest taka cudowna” czy „Jak w bajce” mają dziesiątki milionów wyświetleń w serwisie YouYube – i to nie wszystkie razem, ale każdy z nich.

Playboys tworzą Jakub Urbański, Przemysław Kordziński i Jakub Kusiński. Ich teledysk do piosenki „Lejde” obejrzano w serwisie YouTube ponad 40 mln razy. Inne popularne utwory, które przekroczyły granicę 10 mln odtworzeń na YouTube to m.in. „Dotykać, całować”, „Zwariowałem”, „Jak to się stało”, „Fajna jest ta dziewczyna”.

Autor: red. admin