Przesuwa na górę strony

W Świeciu trwa Ninja World Cup Europe

zawody ninja

Blisko 200 zawodników z 10 krajów bierze udział w eliminacjach Ninja World Cup Europe w Hali Widowiskowo-Sportowej w Świeciu. To niezwykle widowiskowy turniej polegający na pokonywaniu toru przeszkód z wieloma nietypowymi utrudnieniami.

Piątek jest początkiem zawodów, jakich w Świeciu jeszcze nie było. Pomysł na ściągnięcie tego typu wydarzenia do Świecia zrodził się jeszcze w Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu, który po niedawnej reformie podzielił się na Centrum Kultury oraz Centrum Sportu i Rekreacji.

Rywalizacja jest bardzo podobna do popularnego programu telewizyjnego Ninja Warrior, tyle tylko, że pozbawiona instalacji związanych z wodą i skokami z dużej wysokości – wyjaśnia Anna Herman, kierownik Centrum Sportu i Rekreacji w Świeciu. – Poza tym nawet sprzęt wykorzystywany do wszystkich konkurencji będzie taki sam, jak w telewizyjnym show.

W eliminacjach weźmie udział łącznie 200 zawodników z 10 krajów. Szczególnie licznie reprezentowana jest grupa dzieci i młodzieży w wieku 7-18 lat.  To aż sześć kategorii. Do finału przechodzą po cztery osoby w grupie dziewcząt i chłopców. Łącznie będzie to 48 osób.

Na sobotę zaplanowano też eliminacje i finał w kategoriach 40+. Natomiast w niedzielę na torze pojawią się zawodnicy walczący o nagrody w kategoriach Open i PRO. W tej ostatniej zobaczymy najlepszych reprezentantów tej dyscypliny z całej Europy.

Wcześniej, od poniedziałku do czwartku w Hali Widowiskowo-Sportowej w Świeciu w zawodach brali udział uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych w gminie Świecie, a także ze szkół ponadpodstawowych. Dwunastu najlepszych trafiło do piątkowego finału.

Wszystkich, którzy nie mogą dopingować zawodników w hali, zachęcam do oglądania profesjonalnej transmisji w internecie – proponuje Anna Herman.

Relację online można oglądać tutaj.

Warto też dodać, że tzw. sporty przeszkodowe zyskały aprobatę MKOL-u i będą oficjalną dyscypliną olimpijską. Niewykluczone zatem, że punkty, które zawodnicy będą zdobywać w Świeciu, zaliczane do Pucharu Świata, będą dla wielu olimpijską przepustką.

Głównym organizatorem cyklu jest World Obstacle – Federation Internationale de Sports d’Obstacles.

Autor: red. admin