Przesuwa na górę strony

Wyrasta nowy ośrodek w Decznie

Prace przy budowie nowego obiektu

Pogoda dopisuje ekipie budowlanej wznoszącej nowy ośrodek nad jeziorem Deczno.

Po starym barze i pomieszczeniach towarzyszących już dawno nie ma śladu. W ich miejscu są już nowe ławy i stopy pod słupami, które będą elementami nośnymi konstrukcji.

W tej chwili robiona jest podsypka pod posadzkę, na której zostaną ułożone sieci instalacyjne, a jest ich niemało ze względu na charakter obiektu – wyjaśnia Ryszard Sadowski, kierownik Wydziału Inwestycyjnego Urzędu Miejskiego w Świeciu.

Gdy ten etap zostanie zamknięty, będzie można wylać płytę i zacząć wznosić kolejną kondygnację.

Prace idą bardzo sprawnie – ocenia Ryszard Sadowski.

W miejscu dawnego baru nad jeziorem Deczno powstanie piętrowy obiekt o powierzchni 1000 m kw. z dużą salą, m.in. na organizację wesel, pierwszych komunii czy szkoleń, z możliwością dzielenia na dwie mniejsze.

– Pozwoli to na prowadzenie komercyjnej działalności, dzięki czemu przez cały rok ośrodek będzie zarabiał na swoje utrzymanie – mówi Tomasz Keller, prezes gminnej spółki Vistula-Park Świecie, zarządzającej Ośrodkiem Wypoczynkowym Deczno.

Oprócz tego w budynku będzie kuchnia, bar szybkiej obsługi, taras widokowy, pomieszczenia administracyjne, szatnia dla ratowników i pomieszczenie socjalne.

Wykonawcą inwestycji wartej 5 mln 735 tys. zł jest spółka KZBUD ze Świecia. Prace rozpoczęły się w pierwszej połowie września i potrwają rok.

Autor: red. admin