Przesuwa na górę strony

Zapraszamy na 7. Kociewsko-Powiślański Rajd Rowerowy!

na obrazku rowerzyści jadący po polnej drodze, plakat reklamuje 7. Kociewsko-Powiślański Rajd Rowerowy

Już od lat, w lipcu Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE wraz z Partnerami: Gminą Gniew oraz Miastem Kwidzyn łączy Kociewie z Powiślem podczas rajdu rowerowego. Tradycja ta, nawiązuje do otwarcia mostu przez Wisłę Opalenie – Korzeniewo, który „przekracza granice, łączy regiony”. Nie inaczej będzie także w tym roku. LOT KOCIEWIE zaprasza na 7. Kociewsko-Powiślański Rajd Rowerowy”, który odbędzie się 18 lipca. Przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków Powiatu Tczewskiego.

Tegoroczna edycja rajdu wyruszy z Kociewia, a konkretnie z Gniewu. Następnie uczestnicy przejadą ponad pięćdziesięciokilometrową trasę, która będzie prowadzić zarówno przez Kociewie jak i Powiśle. – mówi Piotr Kończewski, Dyrektor LOT KOCIEWIE – Podobnie jak w ubiegłym roku rajd będzie jednodniowym wydarzeniem, podczas którego przejedziemy pętlę poznając miejscowości po obu stronach Wisły.

Rajd rozpocznie się w niedzielę 18 lipca, w Gniewie przy Gminny Ośrodku Sportu i Rekreacji. A trasa jak co roku zróżnicowana. Rowerzyści pojadą zarówno drogami asfaltowymi, jak i szutrami, a czasami będą musieli wjechać pod górkę. Łącznie około 54 kilometrów przez Gogolewo, Piaseczno, Rakowiec, Aplinki, Korzeniewo, Marezę, Kwidzyn, Obory, Lipianki, Jaźwiska, Rzym, Tymawę i Nicponię do Gniewu. Po drodze zaplanowane są postoje, a uczestnicy będą mogli podziwiać zabytki oraz atrakcje turystyczne z perspektywy rowerowego siodełka.

Rajdy rowerowe są doskonałą okazją, aby na nowo odkryć najbliższą okolicę i poznać trasy, na które będziemy mogli wrócić. To też możliwość poznania osób, które podobnie jak my lubią jazdę na rowerze. – mówi Piotr Kończewski.

Organizatorzy podkreślają, że 7. Kociewsko-Powiślański Rajd Rowerowy ma za zadanie upowszechnienie turystyki oraz zdrowego trybu życia. Jest to też wydarzenie dedykowane wszystkim miłośnikom dwóch kółek. Zarówno dorośli jak i dzieci są w stanie przejechać przygotowaną pętlę. Ponadto peleton zamyka wóz asekuracyjny, który w razie zepsucia się roweru czy też zmęczenia zabierze uczestnika wraz ze sprzętem na kolejny postój.

Staramy się, aby nasze wydarzenia rowerowe były dedykowane jak najszerszemu gronu odbiorców. Postoje oraz tempo jazdy dostosowane do grupy umożliwia przejechanie trasy zarówno wprawionym cyklistom jak i tym, którzy dopiero wkręcili się w jazdę na rowerze. – podkreślają Organizatorzy.

Chętne osoby mogą zapisać się w Biurze Lokalnej Organizacji Turystycznej KOCIEWIE, przy ulicy 30 Stycznia 4 w Tczewie lub telefonicznie: 58 531 37 41, mailowo: info@kociewie.eu, a także poprzez wiadomość na Facebooku www.facebook.com/lot.kociewie. Liczba miejsc ograniczona! Zapraszamy!

Autor: red. Rafał Grzonkowski