Przesuwa na górę strony

Zielone Świecie

droga z wysokimi drzewami na skrajni

Wspólnie jeszcze bardziej zazieleńmy naszą gminę – zachęcają władze Świecia i zapraszają mieszkańców do współpracy przy planowaniu nowych nasadzeń.

Akacja „Zasadź swoje drzewo” to już druga odsłona akcji dającej mieszkańcom gminy Świecie rzeczywisty wpływ na kształtowanie otaczającej ich przestrzeni. Tym razem chodzi o to, by w ramach nieformalnych konsultacji każdy mógł przekazać swoje spostrzeżenia związane z zielenią.

Zachęcamy do uważnego przyjrzenia się swojej okolicy i wskazania miejsc, w których drzew, krzewów, czy żywopłotów jest za mało – tłumaczy Krzysztof Kułakowski, burmistrz Świecia. – To dla nas bardzo cenne obserwacje, dlatego czekamy na sygnały, które staną się podstawą do planowania kolejnych nasadzeń.

Jak włączyć się do akcji? Wystarczy wskazać, gdzie chcemy by pojawiły się nowe drzewa (orientacyjną lokalizację najlepiej określić fotograficznie lub za pomocą google maps), podać swoje dane kontaktowe i do końca czerwca przesłać zgłoszenie drogą mailową na adres: maka@swiecie.eu

Dokładnie sprawdzimy, czy we wskazanym miejscu możliwe jest wykonanie nasadzenia, ocenimy zgodność z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, zbadamy sprawy własności gruntu oraz sieci techniczne przebiegające pod ziemią – mówi burmistrz Kułakowski. Na tej podstawie zgłoszenie zostanie zaakceptowane i przyjęte do realizacji lub odrzucone, a wnioskodawca zostanie o wszystkim poinformowany drogą mailową. Nasadzenia będą przeprowadzane jesienią 2021 r. oraz wiosną 2022 r. w zależności od konieczności uzyskania uzgodnień lub od wymagań gatunkowych roślin.

Autor: red. admin