Przesuwa na górę strony

Burmistrz i przewodniczący rady złożyli podziękowania Czesławowi Wejnerowi

Burmistrz Krzysztof Kułakowski i Czesław Wejner

Podczas czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Świeciu burmistrz Krzysztof Kułakowski i przewodniczący Jerzy Wójcik podziękowali Czesławowi Wejnerowi za wyjątkową promocję pszczelarstwa, w czasie gdy pełnił obowiązki prezesa Koła Pszczelarzy w Świeciu.

Z końcem 2022 r. Czesław Wejner przestał pełnić obowiązki prezesa Koła Pszczelarzy w Świeciu. Funkcję tę sprawował od 2010 r. Jak podkreślał Jerzy Wójcik, przewodniczący Rady Miejskiej w Świeciu, był to niezwykle owocny czas dla promocji pszczelarstwa nie tylko w gminie Świecie.

Jednym z większych osiągnięć była organizacja w Świeciu obchodów 30. Wojewódzkich Dni Pszczelarza. Co ciekawe, wydarzenia towarzyszące obchodom odbywały się niemal przez cały rok.

Czesław Wejner był także pomysłodawcą ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla dzieci Pszczoła-Region-Środowisko. Na dobre przyjęły się też coroczne bale pszczółek, w których uczestniczą przedszkolaki z gminy Świecie.

Jednym z kierunków działań świeckich pszczelarzy było również uświadamianie rolnikom, jak ważne jest uwzględnianie terminów oprysków z rytmem życia pszczół.

Czesław Wejner zrewanżował się ciepłymi słowami na temat dobrej współpracy z samorządem, której – jak podkreślił – zazdroszczą pszczelarze z innych regionów kraju.  

Autor: red. admin