Przesuwa na górę strony

Korpus nowego odcinka Armii Krajowej jest już widoczny

Budowa nowego odcinka ulicy Armii Krajowej

Trwają prace związane z budową przedłużenia ul. Armii Krajowej. Nowy odcinek połączy ul. Ciepłą z rondem budowanym przez powiat na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Wodnej w Świeciu. W tej chwili fachowcy zajmują się instalacjami podziemnymi.

Układanie wodociągu czy systemu odprowadzającego wodę deszczową nie należą do specjalnie efektowych prac, które widać gołym okiem, ale są niezwykle ważne. Jak bardzo, może się przekonać dopiero w momencie, gdy coś zaczyna szwankować.

Po uporządkowaniu terenu, polegającym przede wszystkim na wycięciu krzewów i niewielkich drzew, ruszyło wyrównywanie terenu na odcinku 375 m.  Trzeba było zniwelować sporą różnicę w wysokości. W tym czasie powstawał też mur oporowy, którego zadaniem będzie trzymanie w ryzach nawiezionej ziemi.  

W ciągu najbliższych dni powinien być ukończony wodociąg – tłumaczy Ryszard Sadowski, kierownik Wydziału Inwestycyjnego Urzędu Miejskiego w Świeciu. – Sprawnie przebiegają też roboty związane z budową systemu, którego zdaniem będzie odprowadzanie wody deszczowej.

Inwestycja wymusza małą korektę przebiegu ogrodzenia działki zajmowanej przez spółkę Enea. Trzeba będzie też w innym miejscu ulokować kilka słupów energetycznych. 

Gdy ten etap się zakończy. można będzie rozpocząć układanie krawężników, które najpierw pojawią się od strony Zakładu Usług Komunalnych.     

Inwestycję realizuje Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Kozłowa, które wygrało przetarg za 2 mln 617 tys. zł.

Na 375-metrowym odcinku pojawi się asfaltowa nawierzchnia o szerokości 7 m. Powstaną też chodnik z polbruku i asfaltowa ścieżka rowerowa. Całość będzie oświetlało 10 lamp ledowych.

Oprócz tego prace zakładają budowę kanalizacji deszczowej oraz przebudowę sieci ciepłowniczej i energetycznej.

Budowa nowego odcinka ul. Armii Krajowej, między ul. Ciepłą a rondem u zbiegu ulic Wodnej i Wojska Polskiego, potrwa do końca sierpnia tego roku.

Autor: red. admin