Przesuwa na górę strony

Zamek będzie otwarty również w marcu. Jaka była dotąd frekwencja?

Wnętrze zamku w Świeciu

Wygląd świeckiego zamku po przebudowie od początku wzbudzał zainteresowanie nie tylko mieszkańców, ale i turystów z całej Polski, co widać po liczbie sprzedanych biletów.

Zainteresowanie zwiedzaniem zamku nie maleje. Od połowy stycznia sprzedano ponad 4,5 tysiąca biletów.

Na kolejne grupy czekają zamkowi przewodnicy, którzy podczas godzinnej wycieczki nie szczędzą ciekawostek związanych zarówno z historią zabytku, jak i całego miasta.

Zaledwie kilka razy zdarzyła się sytuacja, kiedy na jakąś godzinę wejścia zostały nam wolne bilety. Mieszkańcy i turyści spoza Świecia dzwonią, dopytują i przyjeżdżają. Na parkingu obserwujemy auta ze wszystkich stron kraju – podkreśla Monika Tom, dyrektor Centrum Kultury w Świeciu.

Dobrą wiadomością jest to, że zamek będzie można oglądać również w marcu. Zdecydowano o wydłużeniu terminu otwarcia przed planowanym remontem dachu.

Od wtorku do piątku zapraszamy grupy zorganizowane i uczniów szkół, natomiast w soboty i niedziele widzimy się ze wszystkimi chętnymi na zwiedzanie – mówi Monika Tom.

W poniedziałki zamek będzie zamknięty.

Zamek można zwiedzać indywidualnie w każdą sobotę i niedzielę od godziny 11.00 do 16.00. Zwiedzanie odbywa się w grupach 25-osobowych z przewodnikiem zawsze o pełnych godzinach.

Cennik:

  • bilet normalny – 10 zł
  • bilet ulgowy – 5 zł
  • bilet rodzinny – 25 zł

Autor: red. admin